Czym jest trening EMS?

Trening EMS wiąże się z wywoływaniem skurczów mięśni za wykorzystaniem impulsów elektrycznych, których natężenie każdorazowo dopasowane do ćwiczonej grupy mięśni. Przeważnie do tego celu służy specjalny kombinezon — po jego włożeniu wykonywane są podstawowe ćwiczenia, a za sprawą prądów EMS ich skuteczność wyraźnie rośnie. Do efektów treningu EMS można zaliczyć przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, budowanie masy mięśniowej czy wyraźną redukcję cellulitu. Prądy EMS są również wykorzystywane w fizykoterapii, szczególnie w przypadku schorzeń, których symptomami są osłabienie oraz zanik mięśni.

Trening EMS – czym są prądy EMS?

Prądy EMSimpulsami elektrycznymi służącymi do aktywizacji mięśni do skurczu (pobudzane są równocześnie wszystkie włókna nerwowe). Stosowane są w fizjoterapii, kosmetologii, a także medycynie estetycznej oraz w treningu sportowym. Tego rodzaju elektrostymulacja mięśni może zostać wykonana za pomocą urządzeń różnego rodzaju.

Co należy wiedzieć elektrycznej stymulacji mięśni?

Wykorzystywany prąd charakteryzuje się niskim napięciem i jest transmitowany przez elektrody rozmieszczone na ciele. Wzrost natężenia w trakcie treningu skutkuje rytmicznymi skurczami mięśni. Umożliwia to ich wzmocnienie bez zbyt dużego obciążenia układu nerwowego, co jest korzystne w zmniejszeniu bólu i zmęczenia.

Trening EMS – na czym polega?

Trening EMS polega na zastosowaniu generatora impulsów elektrycznych w celu poprawy kondycji mięśni. Można tego dokonać na wiele różnych sposobów: Elektrostymulacja mięśni może odbywać się podczas ćwiczeń odbywających się na siłowni bądź innych form aktywności. Istnieje także możliwość wystawienia włókien mięśniowych na działanie impulsów elektrycznych w trakcie drzemki czy podczas codziennych czynności, takich jak sprzątanie czy gotowanie.

Spośród wszystkich pozytywnych działań związanych z EMS na szczególną uwagę zasługuje utrata tkanki tłuszczowej, co z kolei ma wpływ na wyrzeźbienie wymarzonej sylwetki oraz poprawę formy, a także zmniejsza się prawdopodobieństwo pojawienia się chorób wynikających z otyłości. Dzięki kształtowaniu mięśni można poprawić ich wytrzymałość i poprawić siłowe oraz wydolnościowe. Dodatkowo trening EMS w znaczący sposób przyczynia się do obniżenia ryzyka wystąpienia dolegliwości bólowych związanych z narządami ruchu i kręgosłupem.

Zobacz urządzenie do treningu EMS: https://medikapoland.pl/pl/39-ems

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz