Czym są adaptery do pasów dla ciężarnych?

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. Przyszła mama powinna jak najlepiej zadbać o zdrowie swoje i jeszcze nienarodzonego maleństwa. Również w czasie jazdy samochodem. Dlatego własnie warto stosować różnego typu rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo, jak na przykład adaptery do pasów dla ciężarnych.

Czy w ciąży należy zapinać pasy bezpieczeństwa?

Polska jest jednym z niewielu krajów, w których panie przy nadziei nie muszą zapinać pasów bezpieczeństwa. Jest to bardzo niebezpieczne dla mamy jak i  jeszcze nienarodzonego dziecka.  Przyszła mama zapięta pasami jest bezpieczna, ale nie można tego powiedzieć o nienarodzonym dziecku.

W czasie gwałtownego hamowania dziecko może zostać zgniecione przez napinające się pasy bezpieczeństwa. A zatem czy istnieje rozwiązanie bezpieczne dla mamy i dziecka? Oczywiście, że tak. W Takich chwilach przyda się adapter do pasów dla ciężarnych.

Dlaczego adapter do pasów to bezpieczne rozwiązanie?

Adaptery do pasów dla kobiet w ciąży sprawiają, że pas biodrowy znajdują się brzuchem. Nie przemieszcza się w trakcie jazdy samochodem. Dzięki temu podróż jest zdecydowanie przyjemniejsza, ponieważ pas nie opina powiększającego się brzuszka.

W czasie kolizji czy gwałtowniejszego hamowania adapter do pasów pozwala przenieść przeciążenia na biodra. A nie jak w przypadku standardowych pasów bezpieczeństwa na środek brzucha. Dzięki temu chronimy nie tylko jeszcze nienarodzone dziecko, ale też narządy wewnętrzne przyszłej mamy.

Od kiedy warto używać adaptera do pasów dla ciężarnych?

W pierwszym trymestrze ciąży brzuszek przyszłej mamy nie jest jeszcze zbyt widoczny, dodatkowo chronią go kości miednicy. Natomiast w drugim trymestrze ewentualne urazy amortyzuje płyn owodniowy. Dopiero w trzecim trymestrze, brzuch mocno się powiększa i zapinanie standardowych pasów może być niewygodne i po prostu niebezpieczne.

Chociaż w tym przypadku liczy się komfort przyszłej mamy i adapter do pasów bezpieczeństwa można stosować już od pierwszych tygodni ciąży. Warto zaznaczyć, że adaptera do pasów bezpieczeństwa powinny używać  panie, które kierują pojazdem, jak i te które podróżują jako pasażerki.

Podsumowując adaptery do pasów dla kobiet w ciąży to bardzo prosty gadżet, który zapewnia bezpieczeństwo dwóm osobom. Zobacz na: https://www.besafe.com.pl/ciaza

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz