Czy kosze na zużyte pieluchy są potrzebne?

Coraz częściej w gronie oczekujących rodziców pojawiają się pytania na temat koszy na zużyte pampersy. Wątpliwości dotyczą tego, czy jest to faktycznie wynalazek ułatwiający życie, czy zbędny wynalazek. Łatwo stwierdzić, że kosz na brudne pieluchy to bardzo ważny element wyprawki noworodka, który ułatwi życie świeżo upieczonym rodzicom. Odpowiednio wybrany kosz ułatwi sprzątanie, zapobiegnie uwalnianiu się brzydkich zapachów i zwiększy wygodę przewijania. Pozwoli też na zaoszczędzenie czasu, który jest bardzo cenny dla rodziców maluchów. Taki kosz na zużyte pieluchy będzie również pasować do każdego pomieszczenia nie zabierając dużo miejsca i wtapiając się w tło. 

Jak wybrać kosz na brudne pieluchy?

Przy wyborze kosza na brudne pieluszki warto kierować się zarówno designem, jak  i funkcjonalnością. Ważne, aby wybrany kosz na pieluchy był szczelny, co zapobiegnie wydostawaniu się przykrych zapachów do otoczenia.

Powinny mieć przy tym funkcję antybakteryjną, co zwiększy higienę. Dodatkową zaletą będzie system zatrzymywania zapachów. Kosz powinien być łatwy w obsłudze, tak, aby możliwe było użycie go jedną ręką i wrzucenie brudnej pieluszki jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo dziecku. Minimalizuje to ryzyko nieszczęśliwych wypadków przy przewijaniu.

kosz na zużyte pieluchy

Wkłady do kosza na pieluchy

Prezentowane kosze nie potrzebują specjalnych wkładów. Można użyć zwykłego worka na śmieci lub worka Magic, który dodatkowo zwiększy szczelność kosza. To wygodna opcja, ponieważ nie trzeba czekać na przesyłkę ze specjalnymi wkładami. Wystarczy użyć worków dostępnych w domu lub przejść się do najbliższego sklepu.

Pojemność kosza

Pojemność kosza na pieluchy jest bardzo ważną kwestią. Oferowany produkt pomieści około 25 pieluszek, co jest optymalną ilością biorąc pod uwagę ile razy dziecko jest średnio przewijane w ciągu dnia. J

eden wkład wystarczy na kilka dni. Nie będzie potrzebna zbyt częsta wymiana worków, co jest dodatkowym atutem kosza. Nie wpływa to również na zapachy – kosz na brudne pieluchy zbudowany jest tak, aby przy wymianie worka i otwieraniu nie wydostały się żadne przykre zapachy.

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz