Jak wybrać lampy łazienkowe

Łazienka dla wielu z nas jest miejscem, gdzie chcemy się zrelaksować. Długo kąpiel po trudnym dniu w pracy lub ciepły prysznic, by zmyć z siebie wszystkie problemy minionego dnia. Żeby móc poczuć się naprawdę dobrze w naszych królestwie relaksu, warto rozważyć dobór odpowiedniego oświetlenia.

Lampy do łazienki nie muszą być tylko i wyłącznie jasnym, białym światłem, które razi oczy i daleko mu do budowania relaksującej atmosfery. Mogą też ją tworzyć, jeśli dobierzemy wariant odpowiedni dla siebie. Ciepłe, nienarzucające się światło sprawi, że zazwyczaj chłodne wnętrze łazienki stanie się dużo bardziej przytulne. Można zastosować przydymione klosze, nieostre, nocne lampy sufitowe lub ścienne – wybór jet naprawdę spory, dzięki czemu nasza łazienka wcale nie musi być nudna i pozbawiona klasy!

Lampy łazienkowe – piękne i praktyczne

Szczególnie przy lutrze ta zasada jest naprawdę ważna. Wiedzą to kobiety, które co rano robią sobie makijaż i muszą się naprawdę dobrze skupić, by zrobić go perfekcyjnie przy niezbyt dobrym świetle. To samo tyczy się mężczyzn, próbujących odpowiednio przyciąć zarost, albo dokładnie się ogolić. W tych sytuacjach nie ma nic gorszego, niż złe lub słabe światło!

Dlatego lampy łazienkowe znajdujące się przy lustrze powinny być jaskrawe, dobrze naświetlające nas i naszą skórę, ażeby nie ryzyka pominięcia istotnego szczegółu w naszej porannej toalecie. Nie znaczy to jednak, że światło w łazience musi nas oślepiać. Nic z tych rzeczy – odpowiednio dobrany klosz lub żarówka pozwoli nam na wygodną pielęgnację i oszczędzi oczy, narażone na bezpośredni kontakt z jaskrawym światłem. Warto też rozważyć osobny przełącznik na lampy przy lustrze, żeby nie włączać wszystkich świateł jednym przyciskiem.

Łazienka nie musi być nudna

Oświetlenie łazienkowe potrafi zmienić nawet najprostsze wnętrze w coś naprawdę ekskluzywnego – wszystko dzięki odpowiedniemu zastosowaniu światła. Punktowe oświetlenie, wskazujące na istotne rzeczy, które chcemy podkreślić, odwróci uwagę od mankamentów naszego wnętrza. Elegancja w wannie jest możliwa.

 

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz