Czym są kolumbaria modułowe

Kolumbaria, to coraz częściej spotykana forma pochówku zmarłych, zwłaszcza w większych miastach i aglomeracjach, gdzie odchodzi się od tradycyjnych sposobów grzebania w grobach, na rzecz urn na prochy. Nie bez znaczenia jest tu także większa dostępność krematoriów. W ofercie producentów coraz częściej można znaleźć nowoczesne, modułowe kolumbaria, wykonane z trwałych i eleganckich materiałów (wysokogatunkowy granit i stal nierdzewna).

Kolumbaria przeznaczone są do pochówku urn z prochami osób zmarłych na cmentarzach, jak i mogą stanowić alternatywę dla rodzinnych grobowców. Kolumbaria są coraz częściej widoczne na cmentarzach komunalnych i parafialnych w Polsce, gdzie wystarczy wykupić niszę na urnę z prochami osoby bliskiej. Doskonałym rozwiązaniem, ze względu na możliwości rozbudowy i poszerzania są kolumbaria modułowe.

Wolnostojące kolumbarium modułowe

Jest to opatentowane, innowacyjne na skalę europejską rozwiązanie. Wolnostojące kolumbaria składają się z modułów, zawierających od 16 do 48 nisz. Wykonane są najczęściej z wysokiej jakości granitu. Każda z nisz może pomieścić 2 urny, a dodatkowo jest wyposażona w wazon na kwiaty i lampion na znicza, wykonane ze stali nierdzewnej i przytwierdzone do każdej z nisz, dlatego wiadome jest dla której ze zmarłych osób zostały ofiarowane. W zależności od potrzeb, możliwy jest na początek zakup najmniejszego podstawowego modułu, a z czasem rozbudowanie go o kolejne moduły.

Praktyczne rozwiązania

Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, a cała konstrukcja nie zajmuje dużo miejsca. Ponadto, zaletą kolumbarium jest bardzo szybki montaż (kilka godzin), co ogranicza czas prac budowlanych na cmentarzu. Możliwe jest zamówienie kompleksowego projektu z udziałem architekta, który uwzględni uwarunkowania terenu, jak i zaprojektuje elementy tzw. małej architektury w postaci np. ławek lub latarni oraz towarzyszącej im zieleni. Zaletą kolumbariów modułowych jest przystępna cena, a każda realizacja jest wyceniana indywidualnie. Kolumbaria wykonywane są przez profesjonalną firmę z dużym doświadczeniem w kamieniarstwie.

Więcej przeczytasz na kolumbarium.pl

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz