Krematorium Bielsko-Biała co warto wiedzieć

Nikt z nas nie lubi myśleć o śmierci. Nic dziwnego, ponieważ są to bardzo przygnębiające tematy. Czasem warto jednak zebrać potrzebne informacje, aby dowiedzieć się, jak przykładowo wyglądają kremacje i czym tak naprawdę są kolumbaria. Nikomu nie można życzyć śmierci, ale warto być przygotowanym na takie rzeczy, jak organizacja pochówku bliskiej nam osoby.

Kremacje w wierze katolickiej

Osoby wyznające wiarę katolicką często żyją w przekonaniu, że kremacje w ich przypadku są niedozwolone. Jest to błędne myślenie, ponieważ Stolica Apostolska pozwoliła na kremację zwłok w wyjątkowych, uzasadnionych ważnymi okolicznościami wypadkach.

Do tego należy pamiętać, że obrzęd spopielenie zwłok nie może być w tym przypadku manifestacją odnoszącą się do braku wiary w zmartwychwstanie ciała zmarłych. Wszystkie instrukcje odnośnie tego zostały umieszczone w specjalnym dekrecie De cadaverum crematione.

Nic więc dziwnego, że krematorium Bielsko-Biała jest miejscem coraz częściej odwiedzanym przez katolików. Jeżeli ksiądz, który ma organizować ceremonie pożegnalną w kościele będzie miał inne zdanie, to warto zapoznać go z odpowiednimi zapisami prawnymi.

Kremacja a hinduizm

Jak wygląda kremacja, jeżeli chodzi o hinduizm? Jest to bardzo ciekawa sprawa, ponieważ rozróżnia się dwa rodzaje tego obrządku: kremacja podstawowa i podwójna. Czym one się różnią? Kremacja podwójna w tym przypadku to możliwość ponownego spopielenia wcześniej spalonego ciała lub jego ekwiwalentu.

Jeżeli chodzi o kremację podstawową to mówi się z reguły o spopieleniu ciała na stosie, jako forma pochówku. Aczkolwiek w naszym kraju takie formy nie do końca są uznawane i uznawane przez prawo. Dlatego też osoby wyznające tą wiarę także odwiedzają krematorium, aby dowiedzieć się jakie są możliwości zorganizowania zbliżonej do ich wiary pochówku.

Warto wiedzieć, że kremacje, czyli inaczej mówiąc spopielenie zwłok, uważana jest za ekologiczną formę pochówku, którą coraz częściej stosuje się w naszym kraju. Należy także dodać, że w porównaniu z pogrzebem tradycyjnym, spopielenie zwłok jest tańszą wersją, którą można w znacznej części sfinansować z zasiłku pogrzebowego.

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz