Jakie wzmacniacze gitarowe warto kupić

Sprzęty takie jak wzmacniacze to oczywiście norma wśród zespołów muzycznych. Niestety, są one przez pasjonatów często pomijane i większą uwagę poświęcamy samym gitarom. Niesłusznie — świetny wzmacniacz potrafi uszlachetnić brzmienie nawet przeciętnego instrumentu, a zły wzmacniacz zrujnuje wysiłki najlepszej z gitar.

Miniaturowy wzmacniacz gitarowy?

Postęp technologiczny na szczęście nie ominął świata instrumentów muzycznych i dzięki niemu, wzmacniacz gitarowy nie musi kojarzyć się już z potężnym pudłem, które wozimy ze sobą samochodem. Dostępne są coraz mniejsze modele, które z łatwością zabierzemy ze sobą na ognisko, imprezę czy gdziekolwiek tylko chcemy.

Chociaż możliwości sprzętu tego typu potrafią zaskakiwać, jeśli chodzi o poważną pracę studyjną, wciąż jest to raczej ciekawostka. Naturalnie nikt nie zabroni nam używać „mini-wzmacniacza” przy realizacji naszych nagrań, ale tutaj zdecydowanie lepszym pomysłem może okazać się stary, dobry, klasyczny „piec”.

Argumentem za tym, by mimo wszystko zaopatrzyć się w tego typu urządzenie, jest jego mobilność i fakt, iż coraz częściej fizyczne wzmacniacze w studio, zastępowane są przez ich wirtualne odpowiedniki. Wybór należy do nas.

Wzmacniacze gitarowe — ile to kosztuje?

Przeciętne wzmacniacze do gitar, które powinny spełnić większość oczekiwań początkujących gitarzystów, dostaniemy już w cenie od kilkuset złotych. Górnego progu właściwie nie ma i jeśli będziemy szukać w odpowiednich sklepach, natrafimy na coraz to droższe modele.

Wszystko zależy jednak od naszych potrzeb. Przed zakupem, zastanówmy się, czy zbytnia nadgorliwość, jeśli chodzi o możliwości sprzętu, nie doprowadzi nas do zbędnych wydatków, które poważnie nadszarpną nasz budżet. Tym bardziej, jeśli mamy zamiar w relatywnie krótkim czasie skompletować pełen zestaw, który posłuży nam dłuższy czas.

Kiedy już określimy swoje potrzeby, nim wybierzemy się do lokalnego sklepu muzycznego z zamiarem zakupu, nie zaszkodzi zapoznać się z ofertami dostępnymi w sieci. Może okazać się, że sklep internetowy zaoferuje nam podobny lub ten sam sprzęt w dużo bardziej atrakcyjnej cenie.

Jednym ze sklepów online, które mają w swojej ofercie wzmacniacze, jest: www.music-shop.pl/pol_m_Instrumenty-muzyczne_Gitary_Wzmacniacze-i-kolumny-343.html.

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz