Wyszukiwanie, kontrolowanie i sprowadzanie towaru z Chin

Mało ludzi zdaje sobie sprawę z potęgi gospodarczej niektórych państw azjatyckich. Na niektóre wyroby jest wręcz ogromny popyt. Nikt się nad tym nie zastanawia, ponieważ jeszcze do niedawna panował pogląd, że wszystko, co z Azji, wytwarzane jest w Chinach i charakteryzuje się niską jakością. Nic jednak bardziej mylnego. Sprowadzanie towaru z Chin, Pakistanu, Indii jest dziś na porządku dziennym, jednak cały proces jest w odpowiedni sposób organizowany, kontrolowany i realizowany.

sprowadzanie towaru

Kontrola jakości towaru

Jak się jednak okazuje kontrola jakości w azjatyckich krajach stoi na coraz wyższym poziomie. Na przykład Pakistan jest czołowym producentem bawełny, trzciny cukrowej, ryżu jak również odzieży motocyklowej i piłek sportowych, które szyte są ręcznie i cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko ze względu na konkurencyjną cenę, ale także na wysoką jakość.

Od pewnego czasu import z Pakistanu jest coraz bardziej szczegółowo sprawdzany, a kontrola w Pakistanie towarów gotowych do eksportu jest bardzo żmudna i długa. Spowodowane jest to tym, że obecnie coraz więcej przedsiębiorstw z tego właśnie kraju chce zaistnieć na rynkach europejskich. Chcą sprzedać jak najwięcej obcinają koszty produkcji, aby móc obniżyć cenę wyrobu gotowego. Niestety odbija się to w większości przypadków na jakości.

Bezpieczne sprowadzanie towaru z Chin

Kontrola towaru w krajach azjatyckich jest czasochłonna, dość trudna, a także wymaga sporej wiedzy. Jest to jednak proces niezbędny dla każdego, kto planuje sprowadzanie towarów z Chin o znacznej liczbie i wartości. Ma to na celu wyeliminowanie nierzetelnych przedsiębiorców, produkujących najkrócej mówiąc buble. Dlatego też powstaje coraz więcej firm, które oferują pomoc w imporcie. Mając na uwadze gospodarkę tego kraju można liczyć ogromne straty z tym związane.

Wiele przedsiębiorstw poprzez to stoi na granicy bankructwa i zastanawia się, czy zamknąć działalność, czy przeczekać ten okres wzmożonej kontroli. Wiele osób traci przez to pracę i środki do życia. Dla europejskich konsumentów nie jest to jednak ważne. Wiadomą rzeczą jest, że jeśli ktoś wydaje pieniądze na zakup jakiegoś produktu, to oczekuje przyzwoitej jego jakości. Aby tylko takie produkty trafiały do Europy niezbędna jest kontrola jakości. Tylko w ten sposób można zmusić tamtejszych producentów do uczciwości i rzetelności.

Import z Chin – samodzielnie, czy z pomocą?

Import z Chin nie jest łatwym procesem, szczególnie dla osób niedoświadczonych, które nie bardzo jeszcze wiedzą co to odprawa celna, agencja celna, czy jak naliczyć podatek vat dla towarów z Chin. Takim osobom polecamy skorzystanie z oferty pośredników, przez których możliwa jest nawet kompleksowa pomoc w realizacji zamówienia z Azji. To klient decyduje w jakich obszarach importu z Chin potrzebuje pomocy, czy tylko w odprawie celnej, czy na przykład w transporcie (transport morski, transport lotniczy), kontroli jakości, załadunku itd. Import towarów do unii europejskiej jest bowiem procesem złożonym, składającym się z wielu czynności. Zawsze warto zapytać o szczegóły pisząc na adres e mail.

Import towarów to dość ryzykowne zajęcie dla nowicjuszy. Dlatego warto się zabezpieczyć i skorzystać z pomocy, zlecając na przykład formalności firmie konsultingowej. Bezpieczeństwo powinno być dla nas priorytetem, dlatego doświadczony pośrednik oferujący pomoc w imporcie z Chin wydaje się dobrym pomysłem.

Nie chodzi tylko o dokonanie odprawy celnej, cy rozliczeniu podatku vat. Pomoc może polegać na wyszukaniu towaru, jego dostawcy, kontroli jakości w Chinach, kontroli załadunku, organizacji transportu i wielu innych działaniach w Chinach oraz już w kraju. Wszystko zależy od oczekiwań i preferencji klienta.

Przeczytaj więcej o sprowadzaniu towaru z Chin i innych krajów azjatyckich.

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz