Profile mosiężne – Ozdobne wykończenia

Przy wykańczaniu elementów betonowych np. przy krawędziach płytek, schodów, wylewek stosowane są specjalne obramówki. Dzięki nim brzegi tych elementów nie muszą być idealnie szlifowane, by uzyskały gładkość. Wystarczy dołączyć do nich wyprofilowane narożniki i otrzymamy pożądany efekt.

Najlepszy materiał nierdzewny

Betonowe schody będą ładnie wyglądać, jeżeli wykończymy ich kanty w dekoracyjny sposób. Posłużyć do tego celu mogą profile mosiężne. Są one koloru złotego, co doda schodom klasyki. Brzegi nie będą się szczerbić, a narożniki ze stopu miedzi i cynku nie ulegną przetarciu. Profile mosiężne mają szerokie zastosowanie. Mogą służyć jako listwy przy łączeniach płytek i betonowych kafli na podłodze. Efektownie wyglądają przy narożnikach balkonów i balustrad, są ozdobnym elementem wykończeniowym mebli, luster, ram. Stop miedzi i cynku łatwo poddaje się wyginaniu, dlatego jest plastyczny, dający formować.

Wykorzystanie

Odporne na korozję profile mosiężne wykorzystuje się do zewnętrznych i elewacji ze względu na ich trwałość i wytrzymałość. Są też ozdobnym elementem wewnątrz budynku. Mogą służyć do produkcji listew i narożników luster, szyb w drzwiczkach mebli oraz oknach. Ich szerokie zastosowanie cieszy się wielkim powodzeniem na rynku. Duży wybór profili gotowych o różnych kształtach i przeznaczeniu mają swoją klientelę, możemy też bez przeszkód zamówić u producenta specjalny wzór.

Na zamówienie

Jeżeli chcemy mieć w domu wyjątkowe i niepowtarzalne elementy ze stopu miedzi i cynku, możemy zlecić wykonanie wymyślonego przez nas projektu. Narysowane na kartce profile mosiężne o interesujących nas kształtach dostarczamy do producenta i uzgadniamy szczegóły. Mając już w domu to, co zamówiliśmy, cieszymy się efektem. Do konserwacji i czyszczenia mosiądzu są specjalne płyny i pasty.

Można też taki środek czyszczący wykonać samemu. Potrzebne do tego są: gorąca woda, sól i ocet w jednakowych proporcjach. Profile mosiężne, jak i sprzęty z mosiądzu pocieramy ściereczką moczoną w przygotowanym roztworze. Mniejsze przedmioty wystarczy zanurzyć w tym płynie i chwilkę odczekać. Stop miedzi i cynku odzyska swój złocisty kolor.

Więcej znajdziesz tutaj: http://impressmetal.pl/profile-mosiezne.php

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz