Jakie powinny być kocyki dla dzieci

Każda mama i każdy tata przed narodzinami swojego maleństwa starają się zorganizować dla niego przynajmniej podstawową wyprawkę. W sklepach z artykułami dla niemowląt i małych dzieci znajdziemy mnóstwo wymyślnych akcesoriów i gadżetów, i choć kupowanie ich może dostarczyć mnóstwo frajdy, nie można zapomnieć o czymś prostym, lecz niezbędnym każdemu dziecku – o kocyku.

Idealny kocyk dla dziecka

Kocyki dla dzieci to duży rynek, na którym znajdziemy mnóstwo interesujących propozycji. Jaki jest idealny kocyk dziecięcy? Przede wszystkim powinien być ciepły i lekki. Ciepły, by dobrze pełnił swoją funkcję, jaką jest zapewnianie maleństwu ciepła w każdych warunkach. Lekki, by nie zajmował zbyt wiele miejsca w wózku czy nosidełku i dawał się z łatwością przenosić.

Maluszek otulony w ciepły, miękki kocyk to widok, od którego wielu ludziom mięknie serce. Możemy wybierać wśród wielu wzorów, kolorów i materiałów. Ważne, by materiał, z którego wykonany jest kocyk dla dzieci, był hipoalergiczny i nie zbierał kurzu. Kocyki dziecięce i niemowlęce z naturalnych tworzyw, takich jak wełna, są ciepłe i wytrzymałe, lecz niestety są też świetną pożywką dla roztoczy.

Jeśli zdecydujemy się na taki zakup, musimy pamiętać o regularnym praniu kocyka w wysokiej temperaturze i z użyciem środków zmiękczających. Dobrym wyborem są kocyki z bawełny lub bambusa. Nie uczulają, a są cudownie mięciutkie i ciepłe.

Kocyki dziecięce pomysłem na prezent

Trzeba pamiętać, że wysokogatunkowy kocyk dla dziecka może niemało kosztować. Dlatego, jeśli chcesz sprawić praktyczny prezent przyszłym rodzicom, kocyk będzie świetnym wyborem. W pierwszym etapie życia dziecko dużo śpi i leży, więc kocyków nigdy za wiele. Ulubiony kocyk, który jest zawsze w zasięgu małych rączek, daje poczucie bezpieczeństwa, uspokaja i pomaga zasnąć. Kocyki dla dzieci to coś, co nigdy nie wyjdzie z użycia.

Kocyki dziecięce znajdziesz na: www.tamaja.pl/kategoria/kocyki

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz