Praca kierowca C E Niemcy – jak uzyskać prawo jazdy

Aby uzyskać prawo jazdy, osoby mieszkające w Niemczech uczą się w specjalnych szkołach. Osoby mieszkające w Niemczech uczą się od tych, którzy już ukończyli szkolenie i otrzymali prawo jazdy: pytają kolegów, sąsiadów i innych znajomych. Po zebraniu opinii, można znaleźć szkoły w Internecie i odbyć lekcję próbną – niektóre szkoły zapraszają na lekcję teoretyczną lub praktyczną – Schnupperkurs. Praca C E Niemcy i kierowcy obowiązani są do pracy przy wysyłce kontenerów na przykład w firmie kurierskiej.

Jak wybrać szkołę?

Dla pilnego wydawania licencji są szkoły, które oferują przyspieszony kurs: uczysz się teorii i praktyki w ciągu tygodnia, ale uczysz się od rana do nocy. W innych szkołach trzeba się uczyć przez kilka miesięcy do sześciu miesięcy. Nie ma gwarancji czasu – wszystko zależy od danej osoby.

Na wybór szkoły ma wpływ lokalizacja, cena i ilość zajęć. Koszt jednej godziny lekcyjnej, materiałów do nauki i opłat jest ustalany przez szkołę, dlatego ceny są zróżnicowane. Przyszli kierowcy proszą o wzór umowy – Ausbildungsvertrag – ze szkoły – dokładnie studiują, pytają o rodzaj samochodów, na których się uczą i egzamin, harmonogram kursu, ilość zajęć i ilość kursantów.

Na przykład, jeśli w szkole jest tylko jedna klasa, a kursant nie zdąży na kurs teoretyczny, będzie musiał czekać kilka miesięcy, aż zostanie wybrana następna klasa. Jeżeli szkoła prowadzi jednocześnie nabór do kilku klas w różnych oddziałach, dopuszcza się zamknięcie karnetu w innym miejscu.

Praca C E Niemcy – Wymagania do uzyskania pracy

Praca kierowca c e Niemcy i najczęstsze wymagania wobec przyszłych pracowników:

  • Masz prawo jazdy kategorii C lub CE
  • (Kod 95)
  • Paszport Unii Europejskiej,
  • minimalna znajomość niemieckiego, rosyjskiego
  • Wiek poniżej 50

Płacenie za szkolenia

Najpierw płaci się Grundgebühr (opłatę za kurs podstawowy) za teorię. Kosztuje od 50 do 400 euro i zależy od metody szkolenia: w niektórych szkołach trzeba się tylko uczyć do egzaminu, w innych zasady i niuanse są szczegółowo wyjaśniane. Materiały do nauki kupuje się oddzielnie: w szkole lub we własnym zakresie.

Podczas kursu teoretycznego instruktor proponuje rozpoczęcie praktyki – może to potrwać do 4-6 tygodni od rozpoczęcia teorii, zależy to od kandydata. Po pierwszej lekcji jazdy opłacana jest obowiązkowa część 12 godzin legalnej praktyki: w częściach lub jednorazowo, w zależności od zasad obowiązujących w szkole. Za test należy zapłacić osobno.

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz