Oksybrazja to zabieg dermatologiczny, polegający na wykonaniu peelingu wodno – tlenowego. To innowacyjna metoda biologicznej odnowy cery, jak również redukcji martwego naskórka, przebarwień i zmarszczek. Zabieg ten nie generuje znaczących skutków ubocznych, jak również jest komfortowy i nieinwazyjny. Jak przebiega terapia? Jakie są efekty zabiegu? Czy występują przeciwwskazania do podjęcia terapii?
Jaki sprzęt do oksybrazji wykorzystywany podczas zabiegu
Oksybrazja to zabieg, który dzięki wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu i innowacyjnych technologii, pozwala pozbyć się niechcianego, martwego naskórka, jak również zredukować przebarwienia i zmarszczki. Nowoczesny sprzęt pozwoli przejść przez terapię w pełni bezpiecznie, bezboleśnie i komfortowo. Wiele dodatkowych funkcji i możliwość wykorzystania jego właściwości poprawia skuteczność zabiegu.
Oksybrazja urządzenie stosowane podczas terapii pozwala wykonać peeling złuszczający bez kontaktu maszyny ze skórą. Zabieg wykonywany jest w trzech etapach. Pierwsza faza polega na wykonaniu kompleksowego demakijażu i oczyszczeniu skóry. Kolejno następuje zabieg właściwy, który polega na skupianiu w kierunku skóry pochodzących z urządzenia strumieni tlenu i soli fizjologicznej. Ostatni etap terapii to aplikacja i wmasowanie ampułki z substancja nawilżającą i pielęgnującą.
Efekty zabiegu oksybrazji.
Oksybrazja to zabieg, którego efekty widoczne są zaraz po ukończeniu zabiegu. Natychmiastowe usunięcie znacznej części martwego naskórka, oczyszczona, nawilżona, dotleniona i zregenerowana skóra, poprawa kolorystyki naskórka, to główne rezultaty przeprowadzonej sesji.
Dzięki specjalistycznemu zabiegowi, skóra staje się także jędrniejsza i bardziej elastyczna. Aby utrzymać zadowalające efekty i rezultaty zabiegu zaleca się powtórzenie terapii. Seria zabiegów powinna wynosić około 3 – 5 zabiegów, uwzględniając tygodniowe przerwy.
Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegu.
Oksybrazja, jak każdy zabieg posiada szereg wskazań, jak również kilka przeciwwskazań do wykonywania terapii. Aby móc w pełni skorzystać z możliwości tej innowacyjnej metody, należy skonsultować się z osoba przeprowadzającą zabieg, a także poinformować ją o wszystkich występujących zaburzeniach i nieprawidłowościach dotyczących organizmu i jego funkcjonowania.
Zabieg przeznaczony jest szczególnie dla osób posiadających wrażliwą i delikatna skórę, jak również dla pacjentów borykających się z problemami, takimi jak:
- łojotok,
- przebarwienia skóry,
- trądzik,
- łuszczyca,
- rozszerzone pory,
- płytkie zmarszczki lub blizny.
Wykonywanie zabiegu oksybrazji, pomimo swojego bezpieczeństwa i zastosowania nowoczesnych technologii, nie jest zabiegiem przeznaczonym dla każdego. Należy wyróżnić kilka przeciwwskazań, uniemożliwiających podjecie terapii. Wśród nich są:
- ostre stany zapalne skóry,
- nowotwory,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- niedawno przeprowadzone zabiegi chirurgiczne,
- znaczne nadciśnienie tętnicze,
- zaawansowana cukrzyca,
- opryszczka,
- inne.
Zobacz urządzenie do oksybrazji na stronie producenta: https://medikapoland.pl/pl/content/16-oksybrazja-urzadzenie