Co trzeba wiedzieć o Auschwitz Birkenau Krakow

Zwiedzanie obozu

Obóz Auschwitz Birkenau to obóz zagłady. To miejsce, które nie tylko znane jest Polakom od złej strony, ale również wielu innym osobom, jak chociażby Żydom. Na temat tego miejsca, które stało się jednym z ważniejszych punktów podczas II wojny światowej mówi się bardzo dużo i to nie tylko u nas. Tak jak już powiedzieliśmy był to obóz zagłady, gdzie zginęły miliony osób. Mówi się, że mogło tutaj zginąć nawet 2,5 miliona osób.

Są jednak osoby, które twierdzą, że tych osób może być o wiele więcej. Jaka jest prawda? Tego nigdy się raczej nie dowiemy. Historia jednak jest smutna i z tym obozem koncentracyjnym Auschwitz Krakow zawsze będą związane przykre wspomnienia. Można powiedzieć, że pozostałości tego obozu można zmieść z powierzchni ziemi i zapomnieć o tym co było. Jednak, czy miałoby to jakikolwiek sens? Oczywiście, że nie. Obecnie obóz przypomina o tym co było oraz o tym, że ludzie potrafią być dla siebie bardzo okrutni.

Auschwitz Birkenau Krakow – propozycja wycieczki

Są to wycieczki w jakich możecie wziąć udział będąc w stolicy Małopolski. Bardzo często są one organizowane przez małe biura podróży, niezależnie od pory roku. Warto wziąć w nich udział. Podczas pobytu w Krakowie warto poświęcić ten jeden dzień, aby pochylić się nad historią i nad osobami, jakie zostały zamordowane i spalone w piecach krematoryjnych.

Jak się okazało pierwszy transport 30 więźniów niemieckich to były osoby, które weszły do zarządu późniejszego więzienia. To oni skazywali ludzie do robót, to oni decydowali przy pomocy innych nazistów, kto szedł od razu na śmierć. Auschwiitz Birkenau Krakow był miejscem, gdzie ginęły całe rodziny. Zwiedzając poszczególne miejsca w obozie natkniemy się na salę, gdzie znaleźć można pełno walizek, ubrań, a nawet zabawek małych dzieci.

To wszystko co pozostało po ludziach, którzy trafili do pieców lub nawet pod ścianę, gdzie zostali rozstrzelani. Dochodziło nawet do tego, że ludzie w obozie byli zabijani zastrzykami z fenolu. O tym wszystkim oraz o wielu innych tragicznych rzeczach możecie dowiedzieć się podczas wycieczki do obozu.

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz