Czy warto nabyć odkurzacz wodny z turboszczotką

Odkurzacz to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Z jego pomocą można pozbyć się zalegających na podłogach zanieczyszczeń, takich jak kurz, zaschnięte błoto, sierść i włosy. Obecnie na popularności wciąż zyskują odkurzacze wodne z turboszczotką. Czy warto zdecydować się na zakup takiego sprzętu? Oto jego najważniejsze zalety.

Brak konieczności wymiany worków

Posiadacze tradycyjnych odkurzaczy muszą kontrolować stopień zapełnienia worka i w razie potrzeby wymienić go na nowy. Mimo że nie trzeba tego robić bardzo często, może to być nieco uciążliwe. Poza tym pozostawione w worku zanieczyszczenia, takie jak bakterie, z czasem zaczynają się namnażać. W domu zamieszkiwanym przez alergika lub małe dziecko znacznie lepiej sprawdza się odkurzacz wodny z turboszczotką (https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/odkurzacz-wodny-z-turboszczotka-31.html). Po skończonym sprzątaniu wystarczy opróżnić pojemnik z brudną wodą i go opłukać, w ten sposób pozbywamy się zalegających w nim zanieczyszczeń.

Skuteczna filtracja

Zastosowanie filtra wodnego w odkurzaczu jest gwarancją skutecznej filtracji. W czasie sprzątania neutralizujemy zanieczyszczenia leżące na podłodze, a także te krążące w powietrzu. Mowa tu nie tylko o cząsteczkach kurzu, ale również o wirusach, pleśni, bakteriach i roztoczach. Ponadto podczas odkurzania powietrze staje się nawilżone, a tym samym w domu tworzy się przyjazny mikroklimat.

Skuteczne usuwanie sierści

Jeżeli w domu są zwierzęta, prędzej czy później pojawi się problem z dużą ilością sierści na podłogach, dywanach i meblach. Odkurzacz wodny z elektroszczotką pozwala na szybkie pozbycie się jej i to bez zbędnego wysiłku. Ta specjalna końcówka jest wyposażona w obrotowy wałek ze szczotkami, który jest napędzany zasysanym powietrzem. Dzięki elektroszczotce możliwe jest pozbycie się nie tylko sierści, ale i włosów.

Praktyczność

Coraz częściej odkurzacze wodne są przystosowane zarówno do odkurzania na sucho, jak i mokro. Dlatego można z łatwością usunąć rozlany na podłodze napój czy błoto. Poza tym nowoczesne odkurzacze z filtrem wodnym pozwalają na wypranie dywanów i tapicerki.

Post Author: adminiusz23

Dodaj komentarz